PlanetSports

Szkoła wspinania

Kurs taternictwa, wspinaczki górskiej

Przystępując do szkolenia powinieneś posiadać:

 1. odzież przeciwdeszczową
 2. odpowiednie obuwie do chodzenia
 3. buty wspinaczkowe
 4. plecak wspinaczkowy ok. 40l
 5. menażkę
 6. ciepły śpiwór
 7. dokument tożsamości
 8. ubezpieczenie obejmujące akcje ratunkowe z użyciem śmigłowa (dotyczy zagranicznych szkoleń i rejonu Tatr Słowackich) 

 

Warunki uczestniczenia w kursie

 • Ukończone 18 lat lub pisemna zgoda rodziców/prawnych opiekunów na uczestnictwo w kursie.
 • Zaświadczenie zdrowotne o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie wspinaczki skalnej – może być wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu lub oświadczenie  poświadczone na piśmie przez samego zainteresowanego kursem.
 • Warunkiem rezerwacji miejsca na kursie jest wpłacenie zadatku na konto w wysokości 600zł. W przypadku niestawienia się zadatek nie jest zwracany.

 

Jak zgłosić sie kurs

Telefoniczne:
Robert Chirk "Koparka"   +48 501 45 55 93

Internet:
robertchirk@gmail.com

 
 

Jeśli chcesz poczuć smak górskiej przygody, lubisz czuć dużą wysokość pod nogami oraz chcesz zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie górskie zgłoś się na kurs taternictwa prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora wspinaczki wysokogórskiej PZA. Kursy prowadzone są od czerwca do września. Terenem działania jest Hala Gąsienicowa, Dolina Pięciu Stawów Polskich, rejon Morskiego Oka oraz wspinanie w Tatrach Słowackich. Szkolenie wspinaczkowe odbywa się w małej trzy osobowej grupie + instruktor. Do dyspozycji jest baza noclegowa COS "Betlejemka", schronisko Murowaniec lub tabor w Morskim Oku. Po szkoleniu możesz uzyskać Kartę Taternika (wewnętrzny dokument PZA potwierdzający umiejętności wspinaczkowe).

Uwaga! Szkolenie jest wymagające. Konieczne jest dobre przygotowanie kondycyjne. Drogi często są pokonywane w systemie łańcuchówek by odzwierciedlić długi charakter wspinania alpejskiego. Dochodza do tego długie podejścia pod ściany. Na szkoleniu staramy sie robić wykaz przejść Preferowany styl działania z dołu. Kursancie zadbaj o kondycje! Jeśli masz problemy z efektywym przygotowaniem chętnie pomożemy przed kursem układając plan treningowy.

Kurs tatrzański trwa 10 do 14 dni zawierający min pokonanie 10 dróg wspinaczkowych + zajęcia z autoratownictwo.

Szkolenie może być również prowadzone w systemie na ilość dróg wspinaczkowych. Atrakcyjne!!! Dla twardzieli :)

Dla ambitniejszych uczestników kursu wspinaczki górskiej i taternictwa szkolenie może być prowadzone w rejonach górskich takich jak Alpy – rejon Chamonix, Dolomity oraz Norwegii w rejonie doliny Romsdal w otoczeniu ściany Trolli.

Szkolenie jest prowadzone zgodnie z programem PZA i tylko przez licencjonowanych instruktorów PZA.

Pełny program szkolenia tutaj.

Cena:
3600 zł - dzielony 4000

Czas trwania:
10-14 dni lub kurs może być dzielony w dwóch turach. Jest również możliwość szkolenia na drogi - wykaz dróg. Czas szkolenia 6-8dni.

 

Kontakt

Robert Chirk

Facebook

robertchirk@gmail.com

+48 501 45 55 93

Sledź nas

© 2017-2023    PLANETSPORTS   |   Polityka prywatności